Домой / Новини / Навчально-ігровий практикум бібліотекарів

Навчально-ігровий практикум бібліотекарів

Чергова зустріч бібліотечної спільноти Лубенського району розпочалася з позитивної  ноти. Директор централізованої бібліотечної системи Валентина Сьомак привітала з ювілейним днем народження бібліотекаря Жданівської  сільської бібліотеки Ярославу Покидько. Бібліотекарям сіл Березоточа та Ждани  були передані почесні грамоти та невеличкі подарунки для переможців, юних читачів книгозбірень, які отримали два перші місця в обласному конкурсі есе «Діти єднають Україну».

Після приємних хвилин привітань учасники заходу занурилися у свої буденні справи. Директор Валентина Сьомак ознайомила присутніх з соціальними нормативами забезпечення населення публічними бібліотеками та презентувала перспективний  план розміщення бібліотечних закладів у сільській місцевості Лубенського району. І вкотре наголосила, що завдання сільської бібліотеки так позиціонувати свою книгозбірню, щоб місцева влада повернулась до неї обличчям.

Провідний методист Наталія Мусієнко у своєму виступі зазначила, що сучасні діти орієнтовані на ігрові форми сприйняття інформації. А для бібліотек використання інтелектуальних ігор у соціокультурній діяльності це те, що, безперечно, підвищить рівень послуг, потужний  інструмент залучення до бібліотек нових користувачів. Провідний бібліотекар відділу обслуговування центральної книгозбірні Олена Самойленко ознайомила колег з алгоритмом проведення такої поширеної форми роботи як бібліотечний квест і запросила їх пройти це цікаве випробування. Очікуваний результат не забарився. Сільські бібліотекарі так активно, емоційно включилися у випробування, що дух змагання неабияк їх захопив.  Висновок був колегіальним та однозначним: ігрові форми роботи  — це той механізм, котрий  необхідний  в дозвіллєвій діяльності.

Не  встигли вщухнути емоції після квесту, а вже бібліотекар відділу інформаційного сервісу Віталіна Курильчук запропонувала учасникам практикуму проявити себе в інтелектуальних онлайн-іграх та відеовікторинах. І тут емоції вирували не менші. Бібліотекарі, як добрі знавці літератури, вмить вирішили не прості завдання. А ще Віталіна Курильчук  увазі колег запропонувала перегляд буктрейлерів, тізерів, відеопрезентацій та зауважила, що використання відеоресурсів це незмінний успіх у проведенні соціокультурних заходів.

Під час практикуму бібліотечних працівників було ознайомлено з креативними ідеями з Міжрегіонального ярмарку бібліотечних інновацій  «Бібліокре@тив – 2019». А завідувачка Духівською сільською бібліотекою Вікторія Яценко увазі аудиторії  презентувала креативні «балакучі закладинки», які вона використовує у процесі популяризації книги, не лише серед юної аудиторії, а й серед дорослих.

Програма бібліотечного практикуму була досить насиченою та різноманітною, час його проведення стрімко збіг. Але організатори заходу впевнені, що отриманий досвід та корисна інформація  сільськими бібліотекарями незабаром буде використана у роботі.

x

Проверьте также

З бібліожиття  Лубенщини

Нинішній рік підготував для всіх нас глобальний виклик у вигляді COVID -19, що стрімко поширився ...