Домой / Новини / З Україною в серці

З Україною в серці

Чергова зустріч з мистецтвом  слухачів культурно-мистецького факультету «Університету третього віку» територіального центру соціального обслуговування населення виявилась цікавою та неповторною.  Тему заходу, котрий провели  працівники центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика, обрали самі підопічні центру. Він був присвячений творчості  матері та сина, видатних діячів української культури Діани та Тараса Петриненків. Безмежно талановиті, вони завжди  належали  до тієї когорти українських митців, котрі за будь-яких часів творили справжнє національне мистецтво.

Діана Петриненко  видатна співачка, народна артистки СРСР, народна артистка України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, володарка ордена Княгині Ольги 3-го ступеня.  ЇЇ рідкісне за красою лірико-колоратурне сопрано добре відоме знавцям вокалу не тільки в нашій країні, а й за її межами. Провідний методист МБВ Наталія Мусієнко та провідний бібліотекар відділу обслуговування Ніна Бородавка   розповіли учасникам заходу про найважливіші події  життєвого та творчого шляху видатної співачки .

Біографія  Діани Гнатівни нерозривно пов’язана не лише з Полтавщиною, а й з Лубенщиною. Доля розпорядилась так, що видатна співачка кілька років жила та навчалась  у  нашому місті. Про лубенські сторінки  біографії Діани Петриненко  учасники заходу дізнались від  ведучих. Їх розповідь доповнили Марія Авраменко та Тамара Єфімова.

Діана Гнатівна неодноразово приїжджала в наш край. Своїми враженнями від зустрічі та спілкування із славною землячкою поділилася  Тетяна Дозорцева.

Видатна українська співачка була прекрасною людиною. Вона завжди залишиться в пам’яті людей не лише завдяки своєму таланту, а й тому, що виховала прекрасного сина, талановитого українського співака, поета та композитора, Тараса Петриненка, котрого завжди підтримувала  на нелегких шляхах життєвої та мистецької ниви,  пишалась його творчими здобутками. Його пісні поповнили воістину золотий пісенний фонд країни.  Великий інтерес в учасників заходу викликала розповідь  про Тараса Петриненка. Перед присутніми постав образ  цілісної, багатогранної  людини , митця  та патріота України.

Подібний захід неможливо було б уявити без пісень. Нікого не залишили байдужим записи музичних творів у виконанні Діани та Тараса Петриненків.  Срібний голос матері, ліричні проникливі пісні сина чарували та полонили. Великий інтерес у присутніх викликала і поезія, написана Тарасом.  Подібні заходи доповнюють скарбничку знань про митців краю та наповнюють душі гордістю за українські таланти.

x

Проверьте также

З бібліожиття  Лубенщини

Нинішній рік підготував для всіх нас глобальний виклик у вигляді COVID -19, що стрімко поширився ...