This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Домой / Новини / НАЦБАНК УВІВ В ОБІГ ДВІ ПАМ’ЯТНІ МОНЕТИ ДО ЮВІЛЕЮ МГАРСЬКОГО СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКОГО МОНАСТИРЯ

НАЦБАНК УВІВ В ОБІГ ДВІ ПАМ’ЯТНІ МОНЕТИ ДО ЮВІЛЕЮ МГАРСЬКОГО СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКОГО МОНАСТИРЯ

Від учора в Україні ввели в обіг дві пам’ятні монети «Мгарський Спасо-Преображенський монастир» – одну срібну, номіналом у 10 грн, та із нейзильберу, номіналом у 5 грн., — інформують у прес-службі НБУ.  У відомстві також розповіли, що монета присвячена монастирю, який заснували в 1619 році неподалік від Лубен.

Окрасою відомого комплексу є Спасо-Преображенський собор, споруджений наприкінці ХVII ст. коштом гетьманів Івана Самойловича та Івана Мазепи. На аверсі монет розміщено: угорі – малий Державний Герб України, ліворуч від якого напис «національний», праворуч – «Банк України».

На дзеркальному тлі зображена стилізована композиція: фігури козака  та монаха, фрагменти барокового ліплення. На реверсі монет – панорамна композиція ансамблю споруд монастиря; написи: «Мгарський Спасо-Преображенський монастир» та «400 років», а атакож декоративні барокові елементи з рослинним орнаментом.

x

Проверьте также

Ігрова програма «Супер-дівчатка» в гуртожитку

Сучасні бібліотеки — це відкритий простір для життя. Сюди можна прийти не лише почитати книжки, ...