This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Домой / Туризм / Дзвін вічної пам’яті

Дзвін вічної пам’яті

Майже через 60 років після найстрашнішого у світі геноциду – геноциду українського народу — на родючій полтавській землі біля Лубен, поблизу Мгарського Спасо — Преображенського монастиря восени 1990 року було вивершено Курган Скорботи. Землю для нього привозили з усіх регіонів України, з кожного району Полтавщини, з кожного села Лубенщини. І було встановлено, і охрещено на кургані Хрест, а в 1993-му встановлено дзвін. На ньому викарбувані глибокозначні слова Бориса Олійника: ”Коли відходить одна людина – з нею вмирає цілий неповторний світ. Коли ж мільйони ідуть в прірву,- тоді вмирає вже ціла галактика”. Так, є історичні дати пам’ятні і значимі, пов’язані з успіхами і перемогами, що стосуються як загальнодержавного рівня, так і особистого життя. Але є і такі, що означені трагізмом, є великим болем людської душі і історичної спадщини. До таких дат в історії українського народу відноситься трагедія страшного голодомору. Ця народна драма замовчувалася десятиліттями, була викреслена з історії країни. Вшанувати пам’ять невинних жертв-це той мінімум, який ми, українці, маємо зробити не тільки для мільйонів загиблих, а і для майбутніх поколінь. І тому сьогодні, в 85–ті роковини Великого Терору та 28-мі роковин Кургану Скорботи розташованого біля с.Мгар, нам так важливо знати про історію створення цього першого незвичного пам’ятника. Свідчення очевидців – жителів об’єднаної громади дозволять зрозуміти,що ж відбувалося у ті страшні часи. Про це і наша розповідь.

x

Проверьте также

Захоплива та незабутня подорож до Батурина!

06 листопада Департаментом культури і туризму Полтавської ОДА був організований екскурсійний маршрут. Участь узяли працівники ...