Домой / Новини / ІСТОРІЯ КОЖНОЇ ЛЮДИНИ ПОЧИНАЄТЬСЯ ІЗ ДРАЦСУ

ІСТОРІЯ КОЖНОЇ ЛЮДИНИ ПОЧИНАЄТЬСЯ ІЗ ДРАЦСУ

25 лютого на Лубенщині відзначили 100-річний ювілей з дня заснування перших органів державної реєстрації актів цивільного стану. До лютого 1919 року відповідні реєстраційні записи проводилися у церковних метричних книгах, а вже впродовж століття діє спеціальна державна установа. Попри різні назви і підпорядкування, система ДРАЦСу продовжує виконувати вкрай важливі функції, а працівники нерідко стають свідками насправді доленосних подій у житті кожної людини. 
Надзвичайно тепла і дружня атмосфера панувала у приміщенні Лубенського ДРАЦСу, де відбувалися урочистості з нагоди ювілейної дати. Про історію становлення служби розповіла начальник Лубенського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГУ юстиції у Полтавській області Тетяна Благадир, котра працює на цій посаді майже 30 років поспіль. За її словами, працівників структури

вирізняють знання, увага і почуття відповідальності, адже нерідко, окрім фахових знань, людина потребує підтримки та розуміння. На сьогодні у системі ДРАЦСу Лубенщини працює 8 оперативних спеціалістів, деякі функції на місцях виконують секретарі сільських рад. І це далеко не статистична робота, як може здатися на перший погляд, а творча і цікава, висловила переконання ветеран служби, член Національної спілки письменників України Наталія Баклай, яка багато сюжетів своїх творів взяла саме «з роботи». До ювілею структури Наталія Михайлівна подарувала вірш, певно єдиний про ДРАЦС.
Змістовного наповнення заходу надали святкові і неочікувані хвилини: Тетяну Благадир колектив нагородив медаллю, а вже вихованки Лубенської музичної школи та артисти районного будинку культури створили відповідний піднесений настрій.

x

Проверьте также

Відбулася робоча група з напрацювання рекомендацій поліпшення якості послуг для осіб похилого віку в умовах пандемії COVID -19.

11 вересня 2020 року у приміщенні Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика відбулася робоча ...