This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Домой / Новини / «Джерело поколінь»

«Джерело поколінь»

Відкриття виставки робіт образотворчого мистецтва родини Таран у картинній галереї Вовчицького районного краєзнавчого музею ім. І. І.Саєнка «Джерело поколінь» — саме таку символічну назву отримала ця незвичайна виставка. Символічну – бо на суд глядачів представили твори мистецтва відразу трьох поколінь сім’ї Таран: відомої художниці Ольги Таран, її не менш відомого, але передчасно померлого чоловіка Миколи, доньки Олесі, що проживає наразі у Франції, трьох онуків: Макара, Максима та Габріеля та учнів художниці. А ще – бо саме у цьому році минуло 70 років, як завдяки Івану Саєнку до музею принесли перші експонати, а сьогодні їх, збережені й примножені, можуть бачити нащадки того післявоєнного покоління. Мабуть тому, сьогодні дуже багато згадували: і як у далекому напівголодному 1948-му вчитель географії Іван Саєнко задумав створити музей, і не просто задумав, а створив, і як той музей був спершу розміщений у приміщенні школи, потім – у звичайній сільській хатині, а вже у 1987 році,

завдяки Михайлові Калініченку, — було побудовано нове приміщення, у якому музей знаходиться й донині. Донька Івана Саєнка Надія Бойко та Михайло Калініченко отримали в дарунок від вдячних земляків книги і квіти. Усіх відвідувачів — школярів, представників ЗМІ, поціновувачів мистецтва — гостинно приймала голова Вовчицької сільської ради Ольга Козловська, приязно вітала начальник відділу культури та туризму Людмила Пазенко, а святкового настрою додавали пісні, виконані Наталією Карпенко, Іриною Ліхачовою та Катериною Кондратенко. Музей такого рівня — рідкісне явище, особливо для села, він дихає на повні груди, у ньому відчувається життя. Як висловилася Ольга Таран, «Іду сюди, як до себе додому». Так, сюди йдуть люди, одні — щоб помилуватися красою та дізнатися щось про минулі часи, інші – щоб поділитися своїм світосприйняттям, своїм незвичайним баченням краси навколишнього. Привітати Ольгу Таран із такою грандіозною виставкою, — більше 200 творів графічного мистецтів та живопису, — пришла і її колишня учениця, а зараз – член Національної спілки художників України, очільниця громадської організації художників Лубенщини «Пектораль» Аліна Гончарова. Тож справжнє джерело поколінь пружним струменем витікає з досвіду справжніх майстрів, щоб разом з потічками юних обдарувань злитися у потужну ріку митців Лубенського краю.

x

Проверьте также

Ігрова програма «Супер-дівчатка» в гуртожитку

Сучасні бібліотеки — це відкритий простір для життя. Сюди можна прийти не лише почитати книжки, ...