Домой / Новини / Величали пісню

Величали пісню

24 травня 2018 року у причепурену до великого християнського стародавнього свята  Трійці  центральну бібліотеку імені Володимира Малика  поспішали «надвечірці» та гості. В цей день  тут звучали  мажорні та мінорні ноти,  адже темою чергового засідання районного клубу «Надвечір»я» стала українська народна пісня «Пісня живе поміж нас». За 19 років існування клубу — сотні, тисячі зустрічей, облич, усмішок. Все неможливо підрахувати і викласти сухою мовою статистики. Але найголовніше, що з самого початку і до сьогодні  «Надвечір»я» сповідує   повагу й щирість у спілкуванні з учасниками; зустрічі  тільки на радість, на спокій душі. У центрі уваги перш за все — долі людські, спогади, сповіді.

Цього ж дня на гостині найголовнішими були два пісенні колективи: «Бабусеньки»        ( керівник Раїса Пасічна) з мальовничого села Вовчик та « Мальви»  ( керівник Надія Іващенко) з  Лубен, для яких українська народна пісня — джерело оптимізму , душевної гармонії, радості, щедрості і любові. Вони по черзі  «вплітали» свої пісні у виступи  Тетяни Петрівні Качаненко, голови Лубенської райдержадміністрації, Наталії Сухонос і Наталії Омельяненко — депутатів Лубенської міської ради, Раїси Кошель, ГО СЖТ «За майбутнє дітей України», Людмили Пазенко, начальника відділу культури і туризму Лубенської РДА, Юлії Поди, психолога ПОМГО «Твій світ» ( керівник Олександр Чепур), Наталії Мусієнко, керівника  клубу «У  дружньому  колі», які ще і ще наголошували , що  аматори пісенних колективів, то справжні берегині народної пісні, духовного багатства нашого краю. А репертуари колективів , розмаїття української народної пісні — то справжній скарб. Надзвичайну насолоду отримали всі присутні від виступу Насті Білик, школярки з Духового, яка впевнено завойовує пісенний Олімп не лише нашого краю, а й України. Дівчина вразила потужним голосом та професійним виконанням українських пісень.  І в цьому велика заслуга батьків, зокрема, мами Ярини. Голова громадської організації «Союз жінок – трудівниць «За майбутнє дітей України» (ініціатор заходу) Раїса Кошель задоволена, адже збуваються прагнення літньої жінки, коли різні покоління у діалозі пізнають одне одного.

Це прекрасно, що завжди на таких зустрічах поряд з людьми поважного віку — молодь, діти, що старше покоління передає молоді свої пісенні надбання. Формат «Надвечір»я» дозволив  учасникам святкового заходу  долучитися  до унікальної методики психокорекції – музичної терапії, яка часто використовується для ресоціалізації і адаптації осіб похилого віку. Під час заходу психолог проекту Юлія Пода підготувала для учасників інформаційне повідомлення «Музика здатна змінити душі і фізичний стан». Фахівець розповіла про позитивний вплив музичних інструментів та співу на організм літньої людини, історію виникнення музичної терапії та лікувальний ефект цього психокорекційного напрямку. На завершення, учасники відпрацювали декілька порад психолога та разом заспівали улюблених пісень. Приємно, що всі учасники святкового дійства були  не лише його «споглядальниками», а й активними співучасниками, які можуть і колективно заспівати, і взяти участь в обговоренні, і поділитися спогадами. На гостині «Надвечір»я» члени клубу «У дружньому колі» дарували  свої авторські поетичні  вірші, привітали колективи  щирими піснями. За  дві з половиною години всі учасники заходу отримали і  хороші враження, і позитивні емоції, і душевне тепло. Колективи поділилися своїм  пісенним талантом,  душевним  багатством і щирістю сердець.  І нехай  « Бабусенькам»- цього року виповнюється лише вісім років, а « Мальвам» — п»ять — здавалось би невеликий проміжок часу — вони настільки звикли одне до одного, настільки тісно згуртувалися, що ці самодіяльні колективи набули дещо більш ціннішого значення, ніж співочі ансамблі. Це справді  міцні  співочі родини . Захід традиційно провели у тісній співпраці організацій громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування і державної влади в рамках проекту  «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», який реалізовується за підтримки Німецького федерального фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє» в рамках програми фонду «Місце зустрічі: Діалог». Одним з організаторів заходу виступила Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ». «До нашого проекту ми залучаємо групи і організації, які об’єднують за інтересами літніх людей. Це залучення до участі дає свої позитивні результати. Проте літні люди самі обирають формат і тематику зустрічей. Ми надаємо фахівців і ресурси для їх проведення», — говорить керівник проекту Олександр Чепур.

 

 

x

Проверьте также

З бібліожиття  Лубенщини

Нинішній рік підготував для всіх нас глобальний виклик у вигляді COVID -19, що стрімко поширився ...