Домой / Новини / Ми відстояли трепетну весну…

Ми відстояли трепетну весну…

День Перемоги, день пам’яті та примирення у районі Як завжди, у ці травневі дні ми віддаємо довічну шану тим, хто врятував світ від фашистської чуми, хто відстояв для нас сьогодення. Цього року в день пам’яті та примирення  8 травня гостей приймав Вовчик на чолі з сільським головою Ольгою Козловською. Районна влада, обласні та районні депутати, сільські голови, громадські організації, школярі, просто вдячні земляки зібралися, щоб вкотре вклонитися сивочолим ветеранам, а юним — нагадати уроки війни — страшної, невблаганної.
Розпочав дійство показовий виступ рою «Сіроманці» школярів Вовчицького ліцею, призерів районного етапу військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), після чого урочистою ходою колона рушила до пам’ятника загиблим воїнам.
З вітальними словами до присутніх зверталися голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко, депутат обласної ради Владислав Мостовенко, помічник народного депутата України Костянтина Іщейкіна Надія Пунько, голова ветеранської організації Вовчицької сільської ради  Олександр Гузьома. «Прикро, що так мало залишилося живих учасників війни, всього 27 у районі, і з кожним роком їх все менше. Ми повинні кожному з них доземно вклонитися, приділити увагу, чуйність і милосердя», — сказала Тетяна Качаненко.
Ольга Козловська, голова Вовчицької сільської ради, зробила невеликий екскурс у минуле, назвала 567 мобілізованих земляків, з яких 229 не повернулися живими; 19-річного танкіста Павла Попова, який ціною власного молодого життя врятував село від вогню; вклонилася трьом учасникам війни — односельчанам, які дожили до 73-ї річниці Перемоги, —  Назарцю Григорію Олексійовичу, Шостак Марії Іванівні, Клепачу Олександру Івановичу.
Запалили свічки пам’яті героям різних часів: козакам, героям Крут, учасникам визвольних рухів усіх часів, борцям за свободу та незалежність… Лунали патріотичні пісні у виконанні Алли Самозвон, Олени Мацак, Юрія Задорожного, чоловічого ансамблю РБК, Світлани Костюк та Тетяни Бондаренко, Ірини Шемет, учасників художнього колективу Калайдинцівського БК, Олексія Звержинського.
Діти вручили квіти ветеранам, очі яких бриніли сльозами. Поклали також квіти до пам’ятника загиблим героям, а потім всіх запросили на традиційну солдатську кашу. Було урочисто, щемно, сумно.І вірилось, що зовсім скоро здійсняться мрії жити  без воєн та нещасть, без чвар та непорозумінь, без бід і кровопролиття. Запали в душу слова, що прозвучали з вуст юнаків та дівчат: «Майбутнє за тими, в кого в душі є квітка свого народу». Плекаймо цю квітку – щоденно, щохвилинно. Сьогодні, завтра і завжди.

 

x

Проверьте также

З бібліожиття  Лубенщини

Нинішній рік підготував для всіх нас глобальний виклик у вигляді COVID -19, що стрімко поширився ...