Домой / Новини / Крути – наша гордість і слава

Крути – наша гордість і слава

Крути – наша гордість і слава
Там соколи юні у вічність пішли
На клич молодої держави
Піднялися вірні сини
Грудьми у нерівному бої
Спинили червону орду
З честю впали герої
За Україну свою

У багатовіковій історії українського народу є сторінка, яку неможливо не згадати. То була перша сходинка до творення самостійної, незалежної держави 29 січня 1918 року. Саме в цей день кілька сотень українських студентів намагалися зупинити чотирьохтисячне військо більшовицької армії. Юнаки вийшли, щоб захистити самостійність і незалежність. Але всі були розстріляні.
Саме з нагоди цієї пам’ятної дати – 100 річчя розстрілу Героїв Крут та їх вшанування у Духівській сільській бібліотеці проведено історичну годину «Квіти у полі, там де Крути…» для учнів школи.
Бібліотекар Вікторія Яценко розповіла присутнім про подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю за волю України і навічно залишилися в історії як символ національної честі, патріотизму і як символ нескореного духу нації. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх, хто віддав життя за волю держави.

 

x

Проверьте также

Відбулася робоча група з напрацювання рекомендацій поліпшення якості послуг для осіб похилого віку в умовах пандемії COVID -19.

11 вересня 2020 року у приміщенні Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика відбулася робоча ...