This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Домой / Новини / Свято Наума – покровителя розуму

Свято Наума – покровителя розуму

Святий Наум Пророк
Дітей кликав на урок,
Щоб навчались, не лінились,
Добром людям пригодились.

В день Пророка Наума в книгозбірні ім О.В.Донченка розгорнулось народознавче дійство, присвячене одному з народних грудневих свят. Адже, за народним уявленням, Наум – покровитель розуму, знань і доброчинства. Наум був монахом-просвітителем. Мандруючи селами, він безкоштовно навчав дітей. В особливий Наумів день – 14 грудня в народі кажуть «Наум наведе на ум». Святий Наум допомагає дітям засвоїти науку, бути грамотними та обізнаними людьми. Тож, розділившись на команди, учасники свята приймали активну участь в інтелектуальних перегонах і конкурсах, продемонстрували свої знання та здібності. Зазирнувши в минуле України, працівники бібліотеки Людмила Горб та Марта Федіско познайомили учасників свята з перлинами народної мудрості, повідали про перші рукописні книжки на українських землях, про перше друковане видання та слов’янський буквар. Діти дізналися про перші школи в Україні та князя Ярослава Мудрого, який «засівав книжними словами серця вірних людей». А юні знайки дослідили книжку Нестора Літописця «Повість временних літ» та із задоволенням розповіли про значення книги в їхньому житті. Також діти говорили і про власні успіхи та досягнення у навчанні.
«Мудрики» та «Розумники» звивистими стежками здійснили екскурсію в Країну знань, пообіцявши натхненно здобувати знання, ідучи дорогою світла, науки, добра.

 

x

Проверьте также

Бібліотекарі Лубенської ЦБС на фінішній прямій!

Вже майже всі сільські бібліотекарі успішно пройшли навчання  освітньої програми «Дія. Цифрова освіта» та отримали ...