Домой / Новини / «Осінні барви»

«Осінні барви»

Розкладає мольберт залюбки 
Ясноока художниця-осінь, 
Де-не-де, колоритні мазки 
На зелену палітру наносить
(Ніла Волкова)

Як і завжди у ці мальовничі осінні дні Вовчицький районний краєзнавчий музей імені І.І. Саєнка гостинно відчинив двері перед поціновувачами прекрасного. 4 жовтня відбулося відкриття традиційної щорічної виставки творів образотворчого мистецтва «Осінні барви» в рамках заходів до Дня захисника України. 
Привітати вовчан з культурною подією приїхав заступник голови райдержадміністрації Ігор Нестеренко, який побажав майстрам пензля творчого натхнення, ще вагоміших мистецьких здобутків і побільше таких виставок, адже завдяки їм наші діти мають гарний приклад для наслідування та навчання. Також він передав щирі вітання від голови райдержадміністрації Тетяни Качаненко та пообіцяв і надалі усіляко підтримувати подібні акції. Із вдячністю до митців, поціновувачів мистецтва, до всіх, хто доклав зусиль для облаштування та наповнення цієї прекрасної картинної галереї, звернулася Ольга Козловська, очільник Вовчицької сільської ради.
Від мистецької когорти взяла слово Світлана Мельничук, яка закликала усіх докласти зусиль, щоб зробити бодай маленький шматочок навколишнього світу красивішим. «Якщо кожен докладе хоч маленьке зусилля, — сказала художниця, — наш край стане справді неповторним». Загалом на виставці представлено 40 творчих полотен художників Лубенщини, зокрема, В. Лапушкіна, І. Рудя, О. Василенка, В. Пашкевича, В.Мірошниченка, В. Юр’євича, В. Брикульця, В.Семенюти та інших майстрів пензля. Долучилася до виставки і мисткиня флористики, лауреат літературно-мистецької премії ім. В.Симоненка Валентина Панченко. Як висловилася начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Людмила Пазенко, всі ці картини різні за змістом, жанром, технікою, об’єднані спільною осінньою тематикою, а головне — тим, що в них пульсує життя.
Творчу атмосферу у картинній галереї створювали особливі поетичні рядки, підібрані ведучою заходу Наталею Ткачук, та пісні, що звучали у виконання Ірини Ліхачової, Тетяни Лисенко та Марини Суханової. Вони слугували чудовим обрамленням для пронизаних осіннім настроєм мистецьких творів – то сумовитих, то радісних, то динамічних, то завмерлих у напруженому чеканні, то спокійно-задумливих, а то й виразно журливих. Незважаючи на холодну погоду, у цьому приміщенні панувало тепло посмішок, доброзичливість і позитив.

x

Проверьте также

З бібліожиття  Лубенщини

Нинішній рік підготував для всіх нас глобальний виклик у вигляді COVID -19, що стрімко поширився ...