Домой / Новини / «Народ мій є, народ мій завжди буде».

«Народ мій є, народ мій завжди буде».

Велика лубенська родина, гості посульського краю зібрались на святій бієвецькій землі, яка спородила і наснажила, дала силу духу і силу людинолюбства вірному синові українського народу Василеві Симоненку, щоб урочисто відзначити 26-ту річницю Незалежності України. Саме ідеї незалежності незабутній «витязь молодої української поезії» віддав, за Миколою Бажаном, «Не вигризки душ, а всю повноцінність життя або смерті». Щоб стати безсмертним. Розпочалося дійство біля музею-садиби Василя Симоненка, де дорослі і юні аматори сцени відтворили епоху народження поета. Дитинство, юність, незабутні студентські роки; початок трудової діяльності… Мати Ганна Федорівна, дід Федір, шкільні вчителі, які сформували характер майбутнього Поета і Громадянина, загартували його волю, підготували крила для польоту у доросле самостійне життя. Грудочка любимої землі завжди стукотіла у  грудях Василя Симоненка. Варто зазначити, що цього дня хата притягувала своїм магнетизмом, причаровувала запахом духмяних бієвецьких трав, вабила різнобарв’ям рушників і ошатністю зеленого подвір’я, де купалися в любові чорнобривці і майори, криниця з журавлем і кетяги калини – все дороге і знайоме до болю кожному.

Далі учасники святкового дійства величною ходою поваги і пам’яті пройшли до пам’ятника Василеві Симоненку. І лягли квіти до його підніжжя від вдячних земляків —  «Колумбів і Магелланів» ХХІ століття. Потім на сільському стадіоні розпочалось сценічне дійство «Народ мій є, народ мій завжди буде». Милували око яскраво оформлені виставкові павільйони сільських рад району, книжкові тематичні експозиції. І сцена, де звучала рідна мова, чарівна пісня, лірична мелодія і голос безсмертного Василя Симоненка.  До учасників свята звернулась голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко. Вона наголосила: «Бути українцем – це значить любити по-симоненківськи рідну землю, людей і Україну, яка для кожного є началом усіх начал». Привітали земляків голова районної ради Григорій Угляниця, депутати обласної ради Олександр Сиченко, Руслан Ляшко, Лариса Сухопар, Володимир Мостовенко. Перший заступник голови райдержадміністрації підбив підсумки збирання ранніх зернових культур у районі. Кращі з кращих були нагороджені  Почесною грамотою районної ради та районної державної адміністрації. Такі вони є наші добрі і щирі краяни – величні у праці, натхненні, як птахи у гаї. Ніна Остапенко – сільський голова Бієвецької сільської ради – щиро привітала учасників свята, подякувала його організаторам, спонсорам, відзначила вагомий внесок СТОВ «Вишневе Агро» (компанія «Кернел») у розвиток сільської інфраструктури. Свою творчість  у вінок свята вплітали народні аматорські колективи «Українська Швейцарія» та «Оберіг» (РБК),  «Калина» (Клепачі),  «Сузір’я» (Терни), чоловічий вокальний ансамбль та троїсті музики районного будинку культури, «Чарівниця» із Вовчика, солісти Алла Самозвон , Юрій Задорожний , Олена Мацак, Настя Білик, Катерина та Олександр Васильченко, зразковий ансамбль фольклорного  танцю «Перлина», учасниця зразкової аматорської циркової студії «Маска» Даша Сімонова.Хвилиною мовчання вшанували пам’ять захисників Вітчизни ХХ століття, Героїв Небесної Сотні, Майдану, АТО.

Пережити б нам розбрату час,
Об’єднати серця і долоні.
Україно! Твій зоряний час
В Василевім калиновім гроні.

І зазвучала урочисто велична пісня «Виростеш ти, сину», яка, здавалось, діставала неба, вічності і самого Бога. Якимось дивним чином на невеличкому сільському стадіоні протягом кількох годин поволі відроджувалась душа народу – велична, вільна і нескорена.

 

Можна все на світі вибирати, сину,  
Вибрати не можна тільки Батьківщину.

 

x

Проверьте также

З бібліожиття  Лубенщини

Нинішній рік підготував для всіх нас глобальний виклик у вигляді COVID -19, що стрімко поширився ...