Домой / Новини / Полтавський «замок світла» та Диканські галушки: погляд бібліотекаря-туриста

Полтавський «замок світла» та Диканські галушки: погляд бібліотекаря-туриста

У липні цього року близько 50 чернігівських бібліотекарів здійснили навчально-освітню поїздку до провідних бібліотек Полтавщини. Подія стала можливою завдяки організації та за фінансової підтримки ГО «Чернігівське обласне відділення Української бібліотечної асоціації», головою якої є Інна Аліференко, директор Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка. Організація групових навчальних професійних поїздок стала традиційною роботою ГО «Чернігівське обласне відділення УБА». Відбір учасників здійснюється на конкурсній основі та передбачає втілення працівником отриманого досвіду у роботу своєї бібліотеки. Організатори беруть на себе левову частину роботи з підготовки програми, маршруту, організації харчування, житла, трансферу, домовляються з колегами іншої сторони та несуть за все це відповідальність.
Тож пропоную кілька власних вражень від провідних бібліотек Полтавщини:
1. Пристосованість приміщень бібліотек, сучасний ремонт і меблі. Дуже раділи за колег та по-доброму заздрили, що вони мають можливість забезпечити комфортні умови для своїх користувачів. Особливо вразив той факт, що завідувач сектору культури та туризму РДА зініціював ремонт Диканьської ЦРБ, особисто керує ним, а також дбає про забезпечення книгозбірні новими меблями.

2. Регулярне і значне надходження нової літератури до бібліотечного фонду за рахунок місцевого бюджету. Представники влади всіляко сприяють розвиткові культури читання, дбають про інтелектуальне й духовне збагачення людей, забезпечують культурні потреби громади.

3. Достатнє технічне забезпечення. Завдяки успішній реалізації бібліотекарями грантових і проектних програм, а також за рахунок бюджетних коштів бібліотеки належно укомплектовані сучасним технічним обладнанням.

4. Неймовірна гостинність і відданість професії бібліотекарів Полтавщини. Щільна програма та обмеженість у часі навчальної поїздки стали причиною того, що в деякі бібліотеки ми приїздили вже далеко після їх закриття. І що ви думаєте? Усі бібліотекарі були на робочих місцях, більше того – вели професійний діалог, розповідали про книгозбірню та свою роботу, а ще залюбки ділилися секретами професійної майстерності. Обов’язково завітати до Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського. Коли я вперше переступила поріг цієї бібліотеки, то одразу асоціювала її з Латвійською національною бібліотекою (м. Рига), де колись мені вдалося побувати. Полтавська обласна бібліотека – це український «замок світла».

 

2. Любителям екстремального туризму рекомендую відвідати Лубенську центральну районну бібліотеку ім. Володимира Малика. Вже 10 років її найвідданіші прихильники та працівники піднімаються до книгозбірні… пожежними сходами (!).

3. Для людей з тонкою душевною організацією, які себе називають гастро туристами, що закохані у бібліотеку і не уявляють життя без книги, пропоную смачну подорож до кафе «Бібліотека».

4. Обов’язково відвідати смт Опішню – столицю українського гончарства. Музей «Колегіуму мистецтв в Опішні» просто вражає, адже більшість експонатів – це дитячі роботи. Але ж наскільки вони креативні! Вироби учнів розташовані поряд із роботами відомих гончарів, випускників та учасників фестивалів.

5. Відкрити таємниці Диканьки. Пройтися під Тріумфальною аркою й неодмінно загадати бажання. Усі бібліотекарі Чернігівщини пройшли під аркою в єдиному бажанні: «Дайош бібліотеки не гірші, ніж у Полтаві!» А ще – покуштувати галушок. Запевняю вас: найкращі галушки – саме у Диканьці.

6. Побувати на Івановій горі. Помилуватися неймовірним краєвидом таємничої Полтави, стоячи під романтичною білою альтанкою «Ротонда дружби народів». Розкрию невеликий секрет: хто мріє про поповнення в родині, повинен обов’язково посидіти в ложці Пам’ятника галушці.

 

7. Відвідати Мгарський Спасо-Преображенський монастир. Запитати там про чудодійну ікону і помолитися їй. А ще – насолодитися неймовірною красою собору, чудовим садом і міні-зоопарком.

8. Пройтися алеєю пам’яті чорнобильців Лубенщини. Повірте, стрункі білокорі берізки не залишать байдужими навіть найчерствішу людину. Тут кожен ліквідатор, який відійшов у вічність, має свою іменну берізку. Наразі алея простяглася на півкілометра.

Окрема подяка Полтавському обласному відділенню (філії) ВГО «Українська бібліотечна асоціація» й особисто його керівникові Надії Влезько.
Олена Попович,
завідувач відділу Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка

1 серпня 2017 р+

 

x

Проверьте также

З бібліожиття  Лубенщини

Нинішній рік підготував для всіх нас глобальний виклик у вигляді COVID -19, що стрімко поширився ...