Домой / Новини / Кобзареве слово живе

Кобзареве слово живе

Кобзареве слово живе – вкотре переконуємося в цьому на Шевченковому святі в Ісківціях
Стало доброю традицією в останню неділю травня у мальовничих Ісківцях, біля славнозвісної Шевченкової криниці, зустрічатися усім поціновувачам українського слова на літературно-мистецькому святі «В сім’ї вольній, новій». Ясного недільного ранку заквітчані рушниками луки й джерельна вода з криниці запросили лубенців та гостей набратися снаги від пророчого слова Тараса Шевченка, який побував в Ісківцях тричі, гостюючи у свого друга, відомого етнографа О. Афанасьєва-Чужбинського. Тут він малював чудові пейзажі Полтавщини, тут збирав неоціненну спадщину фольклорного мистецтва, тут пив цілющу воду із криниці. Серед учасників свята перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Сіряченко, голова районної ради Григорій Угляниця, начальники відділу культури і туризму, освіти, сім’ї, молоді і спорту райдержадміністрації Людмила Пазенко та Юлія Білокінь, начальник відділу з питань мобілізаційної роботи та цивільного захисту райдержадміністрації Микола Чудак, творча інтелігенція, засоби масової інформації, молодь. Гостинний господар – сільський голова Ісківців Микола Романюта — щиро зустрічав прибулих та запрошував долучитися до справи відтворення історичного минулого Лубенщини.
Напевно, жоден поет не зрівняється з Великим Кобзарем величчю любові до Батьківщини, красою співучої мови, близькістю до простого люду. Про це неодноразово наголошувалося під час літературно-мистецького свята у виступах гостей та артистів.
Перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Сіряченко відзначив надзвичайну важливість вшанування постаті Т.Шевченка, який злився воєдино зі своїм народом. «Сила народу починається з писемності, з авторів, які силою слова піднімають народний дух та змушують задуматись над величчу своєї нації, свого народу», — сказав він. Зі словами вітань до присутніх зверталися голова районної ради Григорій Угляниця, сільський голова Ісківецької сільської ради Микола Романюта. Не обійшли увагою захід і представники творчої інтелігенції Лубенщини: член Національної спілки письменників України, лауреат премій імені Василя Симоненка, Володимира Малика, Панаса Мирного та загальнонаціонального літературного конкурсу «Українська мова – мова єднання» Наталія Баклай; лауреат літературно-мистецьких премій імені Василя Симоненка, імені Володимира Малика та імені Леоніда Бразова, очільник Лубенської міськрайонної організації товариства «Просвіта», редактор історико-краєзнавчої і літературно-мистецької газети «Ріднокрай» Олександр Печора; лауреат «Поетичних весен Лубенщини” та літературно-мистецької премії ім. В.Симоненка, член літоб’єднання ім. О.Донченка та Полтавської спілки літераторів Борис Кононенко; неодноразовий лауреат конкурсу «Поетична весна Лубенщини», член літоб’єднання ім. О. Донченка Ольга Босікова. Вшановуючи пам’ять славного сина України, творчі колективи Лубенщини не втомлювалися дарувати свої таланти глядачам. І залунали над Ісківцями мелодійні пісні у виконанні народного аматорського вокального колективу «Любисток» РБК; народного фольклорного ансамблю «Горлиця»; Насті Білик та Світлани Руденко; поетичні виступи у виконанні Інни Оверченко, Анастасії Гелей та Людмили Грицаєнко; зачарували танці зразкового танцювального колективу «Водограй»; підкорив серця глядачів своїм неперевершеним виступом пісенно-танцювальний ансамбль «Полтава» Полтавської обласної філармонії. Пісні – урочисті та веселі, танці – запальні й жартівливі, жива музика – все це чарувало, тішило, заворожувало. Свято вирувало. Ходили заквітчаними луками усміхнені люди, зупинялися біля розкішних рушників та картин, брали у руки книжки з поетичним словом, розважалися діти, фотографувалися на згадку охоче…
Не замолюється джерело пам’яті Великого Тараса у Ісківцях, плекається воно гідними нащадками поета, які люблять свою Україну і молять за її долю Господа.

x

Проверьте также

З бібліожиття  Лубенщини

Нинішній рік підготував для всіх нас глобальний виклик у вигляді COVID -19, що стрімко поширився ...