Домой / Новини / «Українські вишиванки наче райдуги світанки»

«Українські вишиванки наче райдуги світанки»

Узор вручну, широка планка,
Легенький запах ковели.
Моя сорочка – вишиванка
Вся ніби сплетена з трави.

Вишивка – це основний елемент української культури. Глибину та зміст її символів розуміємо тільки ми – українці. Вишиванка – то кожен з нас,то наш генетичний код. На відзначення Всесвітнього дня вишиванки в Литвяківській сільській бібліотеці відбулася година народознавства «Українські вишиванки наче райдуги світанки» для молодшої групи клубу за інтересами «Калина». Дрес — кодом дня була вишиванка для учасників заходу. Ведуча свята бібліотекар Людмила Сабадаш розповіла дітям про історію походження вишивки, значення основних орнаментів, про символіку кольорів. Познайомила присутніх з легендою про рушник. Учні розповідали прислів’я та приказки. Велику зацікавленість викликала представлена виставка «Чарівний світ вишивки»
Родинні обереги представили Марина Галич, Тамара Неділько, Людмила Миргородська, Надія Подоляка, Світлана Ткачук.
Учениця 8 класу Дарина Пузь презентувала свої вироби та вироби своєї мами – Тетяни Пузь.
По закінченню свята дівчатка влаштували експромтом майстер-клас з вишивання хрестиком на полотні.
Проведення такого свята засвідчило, що вихованці школи разом зі своїми батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв і традицій свого народу.
У італійців є прислів’я: «Якщо не знаєш, що одягнути – одягни костюм». Українцям слід запровадити звичку: «Якщо не знаєш, що одягнути – одягни вишиванку».

x

Проверьте также

«Збройні Сили України – сила, гордість, міць країни».

6 грудня – День Збройних Сил України, свято, яке об’єднує всіх військовослужбовців, які є в ...