Домой / Новини / Ми пам’ятаємо…

Ми пам’ятаємо…

8 та 9 травня 2017 року Україна відзначила День пам’яті та примирення і 72-у річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у війні 1939-1945 років. Не зітреться з пам’яті людської, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його Перемога над фашизмом. 
Можна по-різному ставитись до складних і трагічних подій Другої світової війни, по-різному її називати, але не можна забути тих, хто віддав своє життя заради щастя майбутніх поколінь. З нагоди вшанування цих дат у Вільшанській ЗШ I-III ступенів зібралися школярі на урок мужності  «Солдатська слава», який провела для них Наталія Шабля, бібліотекар 1 категорії Мгарської сільської бібліотеки. Захід  було присвячено видатному  землякові, уродженцю села Мгар, Герою Радянського Союзу, повному  кавалеру орденів Слави Шокалу  Федору Терентійовичу.   Школярі з цікавістю слухали розповідь бібліотекаря  про життєвий  та  військовий шлях героя.Шокало  Федір Терентійович народився у 1914 році в селянській  сім»ї. У  1926 році закінчив 4 класи Мгарської початкової школи. Працював на різних роботах у місцевому колгоспі, на селекційно — дослідницькій станції. В 1936 році його було  призвано до  Червоної  Армії. Після мобілізації працював у міліції. Пережив нацистську окупацію. А в  жовтні 1943 року Федір Шокало знову був  мобілізований польовим військкоматом.  Воював наш  відомий земляк на 2-ому Прибалтійському та 1-ому Білоруському фронтах. За зразкове виконання бойових завдань він був нагороджений орденами Слави ІІІ ступеня, Вітчизняної  війни ІІ ступеня, медаллю « За   відвагу».  На  алеї Героїв у центральному парку Лубен встановлено пам’ятну дошку на честь  Федора Шокала.

На заході був присутній син Героя Радянського Союзу Федора Шокала – Олексій  Федорович. Він щиро ділився з присутніми спогадами про свого героїчного  батька, закликав учнів вивчати історію, пам’ятати ії  уроки.  Адже без  минулого немає майбутнього. Сьогодні Україна, як і у роки Другої світової війни, є епіцентром протистояння агресору, але ми віримо, що незабаром над нашою державою знову буде мирне безхмарне небо.

 

x

Проверьте также

З бібліожиття  Лубенщини

Нинішній рік підготував для всіх нас глобальний виклик у вигляді COVID -19, що стрімко поширився ...