This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Домой / Новини / Ми пам’ятаємо…

Ми пам’ятаємо…

8 та 9 травня 2017 року Україна відзначила День пам’яті та примирення і 72-у річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у війні 1939-1945 років. Не зітреться з пам’яті людської, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його Перемога над фашизмом. 
Можна по-різному ставитись до складних і трагічних подій Другої світової війни, по-різному її називати, але не можна забути тих, хто віддав своє життя заради щастя майбутніх поколінь. З нагоди вшанування цих дат у Вільшанській ЗШ I-III ступенів зібралися школярі на урок мужності  «Солдатська слава», який провела для них Наталія Шабля, бібліотекар 1 категорії Мгарської сільської бібліотеки. Захід  було присвячено видатному  землякові, уродженцю села Мгар, Герою Радянського Союзу, повному  кавалеру орденів Слави Шокалу  Федору Терентійовичу.   Школярі з цікавістю слухали розповідь бібліотекаря  про життєвий  та  військовий шлях героя.Шокало  Федір Терентійович народився у 1914 році в селянській  сім»ї. У  1926 році закінчив 4 класи Мгарської початкової школи. Працював на різних роботах у місцевому колгоспі, на селекційно — дослідницькій станції. В 1936 році його було  призвано до  Червоної  Армії. Після мобілізації працював у міліції. Пережив нацистську окупацію. А в  жовтні 1943 року Федір Шокало знову був  мобілізований польовим військкоматом.  Воював наш  відомий земляк на 2-ому Прибалтійському та 1-ому Білоруському фронтах. За зразкове виконання бойових завдань він був нагороджений орденами Слави ІІІ ступеня, Вітчизняної  війни ІІ ступеня, медаллю « За   відвагу».  На  алеї Героїв у центральному парку Лубен встановлено пам’ятну дошку на честь  Федора Шокала.

На заході був присутній син Героя Радянського Союзу Федора Шокала – Олексій  Федорович. Він щиро ділився з присутніми спогадами про свого героїчного  батька, закликав учнів вивчати історію, пам’ятати ії  уроки.  Адже без  минулого немає майбутнього. Сьогодні Україна, як і у роки Другої світової війни, є епіцентром протистояння агресору, але ми віримо, що незабаром над нашою державою знову буде мирне безхмарне небо.

 

x

Проверьте также

Ігрова програма «Супер-дівчатка» в гуртожитку

Сучасні бібліотеки — це відкритий простір для життя. Сюди можна прийти не лише почитати книжки, ...