Домой / Новини / ГУДУТЬ ЖОРСТОКО ДЗВОНИ КВІТНЯ

ГУДУТЬ ЖОРСТОКО ДЗВОНИ КВІТНЯ

26 квітня у пам’яті українського народу назавжди буде пов’язане із страшною трагедією людства, наслідки якої відчуватиме не одне покоління українців. Для лубенців цей день особливо пам’ятний. Разом з усією Україною майже 3 тисячі наших земляків у складі 25 дивізії імені В. Чапаєва стали на боротьбу з атомом, захистивши від біди рідну землю. За 31 рік, що минув з часу найбільшої техногенної катастрофи людства, пішло з життя 846 лубенців. Таку занадто високу ціну заплатила Лубенщина у протистоянні із мирним атомом.

Традиційно саме 26 квітня герої України разом з владою району та міста, громадськістю пройшли вулицями міста, аби вкотре довести про свою згуртованість і про те, що Чорнобиль не відійде в небуття. Скорботна колона, увінчана прапорами й іконою «Чорнобильський Спас», рушила від площі Ярмаркової до пам’ятного знака лубенцям-учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС по вул. Монастирській, де відбувся мітинг пам’яті. Колону очолили голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко,  голова районної ради Григорій Угляниця, міський голова Олександр Грицаєнко, заступник голови райдержадміністрації Ігор Нестеренко, керівники міських та районної чорнобильських організацій.

Перед учасниками мітингу виступив міський голова Олександр Грицаєнко, подякувавши людям, які захистили нас від атомного лиха  і завдяки яким ми сьогодні живемо на цьому світі.

Звертаючись до учасників скорботного зібрання, голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко зазначила, що районна влада докладає залежних від неї зусиль, щоб ліквідатори, їхні сім’ї, переселенці, вдови почувалися захищеними й вчасно отримували допомогу, якої потребують. «Зрозуміло, що цього замало й будь-яка матеріальна допомога не в змозі замінити сім’ям батька й чоловіка, повернути втрачене здоров’я. Однак, районна влада завжди буде опікуватися вашими проблемами, підтримувати ініціативи районного лідера чорнобильців Василя Куксаня, спрямовані на належне проведення заходів, відстоювання інтересів ліквідаторів», — підкреслила Тетяна Качаненко.

Згадуючи події 31-річної давнини, голова районної організації ВГО «Союз Чорнобиль України», депутат районної ради Василь Куксань зазначив, що пишається своїми побратимами, їхньою силою духу та мужністю, а також подякував усім, хто прийшов на захід, адже з кожним роком все важче збиратися і все більше чорнобильців відходить у вічність. Василь Куксань у своєму виступі торкнувся проблем, з якими зараз стикаються ліквідатори, і висловив переконання, що лише в єдності та згуртованості можна подолати будь-які труднощі.

До чорнобильців звернулися громадський діяч Володимир Пилипенко, очільник міськрайонної громадської організації «Чорнобильці Лубенщини» Василь Піцура та заступник голови міської громадської організації інвалідів «Ветерани Чорнобиля» Лариса Погребняк.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлих чорнобильців. Насамкінець до пам’ятного знака поклали квіти, потому організовано зібралися в Мгарському Спасо-Преображенському монастирі, де відбулася панахида й знову рушили колоною по алеї пам’яті на Зажур-горі.

x

Проверьте также

З бібліожиття  Лубенщини

Нинішній рік підготував для всіх нас глобальний виклик у вигляді COVID -19, що стрімко поширився ...