Домой / Новини / «Чорнобильський Спас»

«Чорнобильський Спас»

У Вовчику відкрили мармурову стелу із зображенням ікони «Чорнобильський Спас» З нагоди цієї виняткової події 25 квітня відбувся мітинг, яким вшанували присутніх ліквідаторів, згадали померлих земляків та відзначили 31-у річницю Чорнобильської катастрофи. На зустріч із місцевими мешканцями – учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС, учнями ліцею, вдовами ліквідаторів, громадськістю – завітали голова районної ради Григорій Угляниця, заступник голови райдержадміністрації Ігор Нестеренко, голова правління районної організації ВГО «Союз Чорнобиль України», депутат районної ради Василь Куксань.

У позаминулому році у Вовчику був відкритий пам’ятний знак на честь учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, де викарбувані прізвища усіх 39 земляків, які стали на боротьбу з атомом. А вже цього року з ініціативи чорнобильця Миколи Заріцького, за спонсорської підтримки голови СФГ «Сула» Олександра Костюка було встановлено стелу із зображенням ікони «Чорнобильський Спас». Про все це розповіла сільський голова Вовчицької сільської ради Ольга Козловська, розпочавши зустріч та нагородивши грамотами виконкому ліквідаторів Миколу Заріцького та Василя Ганьковича. Далі захід продовжили учні Вовчицького ліцею, які говорили про велику трагедію Чорнобиля і її наслідки для України та Європи, та учасниці жіночого вокального ансамблю «Чарівниця», які забезпечували пісенний супровід. З 3 тисяч лубенців, які брали участь у ліквідації аварії, 845 вже немає серед живих, а 14 з них – мешканці Вовчика. Усіх їх згадали добрим словом і вшанували хвилиною мовчання.

Право відкрити мармурову дошку було надане сільському голові Ользі Козловській та ініціатору встановлення ікони Миколі Заріцькому. Звертаючись до присутніх, голова районної ради Григорій Угляниця, заступник голови райдержадміністрації Ігор Нестеренко та голова районної організації ВГО «Союз Чорнобиль України», депутат районної ради Василь Куксань дякували місцевим мешканцям за збереження пам’яті і виховання підростаючого покоління на прикладах героїзму земляків. За словами Ігоря Нестеренка, районна влада спрямовує залежні від неї зусилля для надання необхідної допомоги ліквідаторам. Зі свого боку Василь Куксань подякував районній та місцевій владі за допомогу у проведенні заходів і соціальному забезпеченні чорнобильців.

Кожна добра справа починається з благословення. Відтак, освячення стели здійснив настоятель Свято-Покровської церкви с. Березоточа, протоієрей Роман Кулініч, а всі присутні спрямували свою глибоку віру на те, що ікона оберігатиме рідний край і всю державу.

До пам’ятника були покладені квіти. Потому учасники мітингу відвідали нову експозицію Вовчицького районного краєзнавчого музею імені І. Саєнка, присвячену участі земляків у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

x

Проверьте также

З бібліожиття  Лубенщини

Нинішній рік підготував для всіх нас глобальний виклик у вигляді COVID -19, що стрімко поширився ...