Домой / Новини / Новини одним рядком

Новини одним рядком

День пам’яті жертв Голокосту

27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Співавторами цього документа виступили 100 держав світу. Він розроблений у пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році, хоча й була однією з шести країн-ініціаторів прийняття оонівської резолюції.
Чергова зустріч працівників центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика була присвячена темі Холокосту. Завідувач організаційно-методичним відділом Тетяна Сафронова розповіла про трагедію нашого міста – розстріл лубенських євреїв у Засульському яру. Присутні вшанували пам’ять загиблих та переглянули історичні фото . Бібліотекар познайомила присутніх із книгою краєзнавців Валерія та Ігоря Козюр, голиви єврейської громади Геннадія Хенкіна «Забуттю не підлягає» з історією єврейської громади на Лубенщині. Учасники заходу дізналися про лубенську сторінку життя відомого єврейського письменника Шолом-Алейхема, прослухали уривок з його автобіографічного роману «З ярмарки» та переглянули уривок з найвідомішої п’єси класика «Тев’є-молочар». Під час зустрічі лунали єврейські пісні у виконанні Михайла Шамеса.

День пам’яті жертв Голокосту відзначили в Карпилівській сільській бібліотеці.

На годину- реквієм «Пам’ять єврейського народу» зібрала читачів бібліотекар Галина Мощіль. Вона розповіла односельцям про трагедію винищення євреїв у Європі 1933-1945років та презентувала їхній увазі книгу Анатолія Кузнецова «Бабин Яр». Галина Василівна нагадала односельцям слова письменника Віктора Некрасова : «Тут загинули люди різних національностей, але лише євреї були вбиті за те, що вони євреї». Вона закликала зберігати пам’ять про Голокост, щоб світ ніколи більше не допустив повторення цієї жахливої сторінки історії.
Вірш, присвячений подіям Голокосту, прочитала Вікторія Левченко. Про розстріл трьох єврейських родин у Карпилівці. Згадували старожили Віра Олексіївна Кушнір та Ганна Петрівна Волошин. Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять загиблих у Другій світовій війні.
Пам’ять героїв Крут вшанували у Солониці.

У Солоницькій сільській бібліотеці читачі згадали про подвиг київських студентів, які, не шкодуючи власного життя, встали на захист Києва від більшовицької навали. Бібліотекар Сніжана Кириченко розповіла про трагічні події січня 1918 року на станції Крути та презентувала читачам газетно-журнальні матеріали з книжкової виставки, які облаштовані у стінах сільської книгозбірні.

x

Проверьте также

З бібліожиття  Лубенщини

Нинішній рік підготував для всіх нас глобальний виклик у вигляді COVID -19, що стрімко поширився ...