Домой / Новини / Є пам’ять, якій не буде кінця

Є пам’ять, якій не буде кінця

Хрести… Хрести…
Померлих так багато,
Що не усіх земля і прийняла…
За убієнних на весь світ кричати
Нам треба. Пам’ятати все про них
І кожне ім’я злотом написати
Грядущим на скрижалях кам’яних.

Кожного року у четверту суботу листопада в Україні відзначається національний пам’ятний день — День пам’яті жертв голодоморів.
26 листопада в Березотіцькій сільській бібліотеці було проведено Годину спомин: «Голодомор — трагедія українського народу». На заході були присутні учні 7 — 8 класів. Голодомор став страшною трагедією для українського народу. В історичній літературі немає одностайності щодо причин голодомору 1932 — 1933 років. Радянська історіографія заперечувала існування голодомору, а мільйони жертв називала вигадкою націоналістів. Від нього загинуло в Україні 9 мільйонів людей. Вдумаймося в цю цифру.
Голодомор 1932 — 1933 років — масовий, навмисно організований радянською владою голод, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української ССР. Юні корисувачі мали змогу переглянути фільм «Голод 33», подіями якого були дуже вражені та схвильовані.
Також наша книгозбірня долучилася до акції, що проходить по всій Україні «Запали свічку» як символ пам’яті про людей, котрих свідомо позбавили життя, застосувавши жахливу зброю масового знищення — штучний голод.

img_0907

 

У Солоницькій сільській бібліотеці 26 листопада була проведена година пам’яті, присвячена вшануванню жертв голодоморів в Україні. Були присутні читачі бібліотеки та завідувач Солоницьким сільським клубом Іван Іванович Кириченко, який розповів, зі спогадів своєї мами, про страшні роки голоду у Засуллі та Солониці. Була зачитана і обговорена стаття «Жнива скорботи на Лубенщині».

SAMSUNG CAMERA PICTURES

25 листопада в Засульській сільській бібліотеці біля книжкової виставки, присвяченої дню пам’яті жертв голодомору, була проведена тематична година. Трьома чорними хвилями прокотились голодомори українськими землями, назавжди залишившись незагоєною раною у серці нашого народу. Завідуюча бібліотекою Марія Мороз розповіла користувачам про ті жахливі часи і закликала всіх 26.11.2016 року о 16.00 приєднатися до загальноукраїнської хвилини мовчання, запаливши свічку у своєму вікні. Нехай ніколи не повториться нічого подібного.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

x

Проверьте также

Відбулася робоча група з напрацювання рекомендацій поліпшення якості послуг для осіб похилого віку в умовах пандемії COVID -19.

11 вересня 2020 року у приміщенні Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика відбулася робоча ...