Домой / Новини / Під покровом Пресвятої Богородиці

Під покровом Пресвятої Богородиці

Вже стелить шляхом золота Покрова
І губить срібну нитку павутин.
У глиб віків вдивляємось ми знову
У таїнство наших сільських гостин.
Ідеш селом серед свічків кленових,
Що так палають золотим вогнем.
Помолимось, ми Пресвятій Покрові,
Хай рідний край бідою обмине!

Такими словами розпочала ведуча Ніна Бобрик свято Покрови Пресвятої Богородиці із членами клубу за інтересами «Дивоцвіт», що діє при Мацківській бібліотеці. Учасники зустрічі дізнались, що Свято Покрови було засноване на Русі князем Андрієм Боголюбським у 1164 році. А ще 14 жовтня, з 1999 року, стали відзначать в Україні – і День українського козацтва, а у 2015році Президент Петро Порошенко проголосив 14 жовтня Днем захисника України, адже Покрова вважалась головною захисницею всіх вояків протягом століть.
Лариса Соломаха, розповіла про традиції та обряди цього свята; згадали і про прикмети, пов’язані з Покровою. Запам’ятали, що до Покрови всі господарські роботи треба закінчити, бо може скоро прийти зима.
Вірш О. Лупія «Свято Покрови» прочитала Алла Сень. У виконанні Галини Коткової пролунала молитва. А на останок всі присутні мали змогу ознайомитися з тематичною виставкою «Прийшла Покрова — величне свято», яку підготувала завідуюча Мацківською бібліотекою Ніна Бобрик.

Щоб поглибити знання учнів про роль українського козацтва в історії, ознайомити їх з особливістю свята Покрови Пресвятої Богородиці, виховувати любов до рідної землі, її традицій, вірувань, культури працівники Березотіцької сільської бібліотеки запросили до себе на гостини учнів 5 класу разом з учителем української мови та літератури Ніною Юхимівною Передерій на історичну годину «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра»».
Завідувач бібліотекою Наталія Білик нагадала учням, що тепер 14 жовтня відзначається День українського козацтва та День захисника України.
Славна наша Україна героїчними сторінками своєї історії.
Згадали і про першого гетьмана Дмитра Вишневецького (1550 — 1557) і останнього Кирила Розумовського (1750 — 1764).
Юні користувачі дізналися, що найбільше, а тобто 22 роки гетьманська булава належала Івану Мазепі, який очолював козацтво з 1687 по 1709 роки.
Закінчився захід вікториною по козацтву, яку провела для дітей Лариса Павлунік.

 

x

Проверьте также

Відбулася робоча група з напрацювання рекомендацій поліпшення якості послуг для осіб похилого віку в умовах пандемії COVID -19.

11 вересня 2020 року у приміщенні Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика відбулася робоча ...