Домой / Новини / На Лубенщині вшанували загиблих в Іловайському котлі Артема Розуменка та Віктора Дмитренка

На Лубенщині вшанували загиблих в Іловайському котлі Артема Розуменка та Віктора Дмитренка

29 серпня з нагоди роковин трагедії під Іловайськом на Лубенщині пройшли скорботні заходи в пам’ять про наших загиблих земляків – Артема Розуменка та Віктора Дмитренка. Іловайськ вважається однією з найбільш трагічних подій війни на Сході, точна кількість жертв якої до цього часу не встановлена. Лубенщина віддала цій трагедії життя двох кращих синів, які в числі перших стали на захист Батьківщини. Певно, за інших умов вони ніколи б не зустрілися, не мали спільних інтересів та оточення. Однак, впродовж двох останніх років, поєднані спільним болем родичів, Артем Розуменко та Віктор Дмитренко у наших серцях назавжди залишаться героями Іловайської трагедії.
Минулого року патріотам із Оріхівки та Засулля були відкриті меморіальні дошки, куди відтоді вдячні земляки приносять живі квіти та запалюють поминальні свічки.
Біля приміщення Оріхівської ЗШ І-ІІІ ступенів зібралися батьки та родичі Артема Розуменка, учні школи, а також начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Людмила Пазенко, начальник відділу з питань оборонно-мобілізаційної роботи та цивільного захисту райдержадміністрації Микола Чудак, сільський голова Оріхівської сільської ради Олександр Розумій. Зі словами вдячності та підтримки до батьків, захоплення героїчним подвигом справжнього захисника України звернулися начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Людмила Пазенко, сільський голова Оріхівської сільської ради Олександр Розумій та заступник директора з виховної роботи Оріхівської ЗШ І-ІІІ ступенів Оксана Шендрик. Рішенням сесії Полтавської обласної ради солдата Артема Розуменка занесено до книги Пошани Полтавської області. Відповідне свідоцтво батькам загиблого передав Микола Чудак. Хвилиною мовчання вшанували воїнів, які не дозволили країну загубити, до меморіальної дошки, відкритої у пам’ять про Артема Розуменка, поклали квіти. Потому присутні зібралися біля пам’ятника, встановленого на могилі героя, де була відслужена поминальна служба.
Спільна молитва за загиблим патріотом Віктором Дмитренком об’єднала усіх присутніх на мітингу у Засуллі: батька та доньку Віктора Івановича, керівника апарату райдержадміністрації Олену Пірову, начальника відділу культури та туризму райдержадміністрації Людмилу Пазенко, начальника відділу з питань оборонно-мобілізаційної роботи та цивільного захисту райдержадміністрації Миколу Чудака, сільського голову Засульської сільської ради Сергія Бондаренка, директора Засульської гімназії Анатолія Савенкова, учнів, воїнів АТО, громадськість. Літію за загиблим відслужив настоятель Свято-Миколаївської церкви с. Солониця отець Олександр. Зі словами співчуття від громади звернувся сільський голова Засульської сільської ради Сергій Бондаренко, від райдержадміністрації – керівник апарату райдержадміністрації Олена Пірова. Слово для виступу мав учасник бойових дій в АТО Віктор Новіков. Зі смутком і скорботою усі присутні схилили голови у хвилині мовчання за всіма загиблими патріотами, до меморіальної дошки Віктору Дмитренку поклали квіти. Пісенне мистецтво присутнім дарували Антон Герга та Валерія Петренко, вклавши у свої виступи і скорботу, і надію на краще.

Герої не вмирають

Герої не вмирають - Дмитренко В.І.

Герої не вмирають - Розуменко А.О.

 

x

Проверьте также

З бібліожиття  Лубенщини

Нинішній рік підготував для всіх нас глобальний виклик у вигляді COVID -19, що стрімко поширився ...