Домой / Новини / «Катеринина пісня»
@B

«Катеринина пісня»

Ім’я Катерини Білокур, самобутньої художниці з народу, яка в своїх чудових полотнах втілила невмирущу красу живописної української природи, назавжди вписалося в історію народного мистецтва.
Цими днями на малій батьківщині талановитої художниці, авторки неперевершених квіткових композицій Катерини Білокур у с. Богданівка Яготинського району Київської області відбувся 5-ий Міжрегіональний сільський фестиваль народної творчості «Катеринина пісня». 29 творчих колективів з Київщини, Чернігівщини, Черкащини, інших областей України з’їхалися до Богданівки, аби засвідчити свою глибоку повагу до геніальної майстрині пензля, аби долучитися до творчості наших сучасників в жанрі декоративно-прикладного мистецтва, аби вклонитися землі, на якій розкрилося сповна творче суцвіття величної богданівської Катерини і на її честь виконати українську пісню, виплекану в незамуленому джерелі народної краси, мудрості, досконалості.

Foto1
IF
IF
IF
IF
IF
IF
IF
Серед учасників фестивалю були і наші талановиті земляки — учасники народного аматорського хорового колективу Вищебулатецького сільського будинку культури (керівник В.Щербатюк) та народного аматорського квартету «Сузір’я» Тернівського сільського клубу ( керівник В.Матяш). Серед польових квітів, майстерно вплетених у 20-метрову гірлянду всенародної любові і поваги, ромашки , волошки, сокирки, маки, чебрець з величних посульських просторів. Наші співучі аматори сцени уміло підтримали пісенну естафету під час ходи до пам’ятника славетній Катерині Білокур у центрі села, вшанували її пам’ять хвилиною мовчання біля могили. Під час фестивалю у сільському будинку культури виступили на одному подиху, полонивши серця глядачів високим рівнем виконавської майстерності; артистизму; вдало підібраним репертуаром.
Віриться, що не згаснуть у віках подвижницькі життя і творчість геніального самородка з народу Катерини Білокур. Вони, як смолоскипи, світитимуть для молодих талантів, надихатимуть, живитимуть сповна. Промовисто сказала про це у своїй поемі «Катерина Білокур» член Національної спілки письменників України Ольга Хало:

Промовлю я пелюсткою калини,
Весільним квітом яблунь у саду, —
Богданівська селянка Катерина,
Іду до вас, о людоньки, іду…

На гостини - до Катерини.

0_64d28_31f87265_orig

x

Проверьте также

Плекаємо патріотів України

Сміливі будьте, козачата! Даруйте Україні вірність! У старших вчіться захищати Домівку рідну й людську гідність! ...